Today
16
06
,
2021
12.04.2021
Знання — сила. Основні тренди в корпоративному навчанні і як вплине на ринок бізнес-освіти 2021 рік

Класична бізнес-освіта застаріває. Традиційні формати корпоративного навчання не працюють через низький рівень кастомізації, відсутність діагностичного блоку і вирішення сторонніх кейсів, які не мають ніякого відношення до вашої компанії. Але ж саме навчання є сильною альтернативою проєктним рішенням, коли є цінність, щоб команда принципово все робила сама і досягала цільових результатів.

На зміну приходять точні програми розвитку, спрямовані на накачування певних знань і навичок, які допомагають вирішити бізнес-завдання саме вашої компанії. За допомогою лайт-діагностики і дуже точного розуміння бізнес-фокусу від навчання визначається: що робити, чого не робити і в якій краще формі. Чим відрізняється традиційне корпоративне навчання від точних програм розвитку — ми писали в нашій попередній статті.

Отже, якими будуть основні тренди?

 1. Тренд на точний дизайн програм. Адаптація кожного блоку і окремого модуля під ваші бізнес-цілі через діагностику стану потенціалу компанії, стратегічні цілі, внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед компанією, через необхідну дельту в розвитку команди.
 2. Одним із трендів 2021 року стане цифровізація. Більшість перейдуть в онлайн. Школи, університети, альтернативні освітні центри будуть трансформуватися. За минулий рік у багатьох зросла довіра до онлайн-освіті і багато хто воліє продовжити навчатися віддалено або мати можливість гібридного формату, де поєднується онлайн і офлайн.
 3. Більше уваги на soft skills. Фокус переходить на зміну мислення, цінності, комунікацію з людьми. З’являється тренд розвитку в особистісних сферах.
 4. Освіта не тільки для новачків. Багато хто хоче розвиватися вже у своїй професії. Саме тому буде з’являтися більше програм для досвідчених фахівців з уже досить високим рівнем.
 5. Точкові програми. Все більше програм буде спрямовано на розвиток конкретних навичок у вузькій області. Фундаментальні тривалі програми — добре, але часто цей шлях занадто складний і довгий. А в сьогоднішніх умовах швидкість як ніколи важлива.
 6. Онлайн-нетворкінг. Виявилося, що налагоджувати зв’язки можливо й онлайн. Багато провайдерів бізнес-освіти намагаються максимально забезпечувати контакт між учнями та експертами, що дозволить у результаті сформувати ком’юніті, які будуть цінними як для учнів, так і для експертів.

Розуміючи тренди, все ще залишається важливим вибір правильного провайдера навчання і самої програми розвитку, яка зможе вирішувати критично важливі бізнес-завдання вашої компанії. На що варто звертати особливу увагу при виборі освітньої програми? Як зробити так, щоб цей сильний важіль вирішення бізнес-завдань працював?

 • За провайдером повинна стояти система, перевірена десятками, а то й сотнями проєктів. Це системна реалізація певних бізнес-девелоперських проєктів у заданій галузі.
 • Від локального до глобального. Вибирайте провайдерів, які працюють із міжнародними компаніями. Для певних компаній наявність у провайдерів міжнародного досвіду є критичним фактором. Ви навряд чи зможете залучити вітчизняного провайдера для навчання head-офісу європейської компанії.
 • Навіть якщо у вас невеликий бізнес, вам необхідно враховувати при виборі провайдерів їх успішний досвід проєктів та управлінський досвід. Навчання має бути на порядок вище, ніж поточний стан вашої компанії. Отримані знання повинні вам допомагати “витягуватися” і бігти вперед ще швидше.
 • Наявність модераційних технік. Точні програми розвитку передбачають вирішення прикладних кейсів і дизайнування рішень під ваші бізнес-завдання. Той, хто веде освітню програму, повинен володіти лайт-сесійними техніками, працювати в онлайн-режимі спільно з великими командами, тут і зараз допомагати людям використовувати нові інструменти в дизайнуванні прикладного рішення.
 • Не менш важливим є досвід роботи з топ-менеджерами та власниками бізнесів. Досвід роботи з непростими командами, які нестандартно мислять або не готові до швидких змін.
 • За провайдером повинні стояти сильні методологія і технологія дизайнування і впровадження рішень від заданого напрямку/виклику компанії. Це може бути як створення нової стратегії і бізнес-моделі, так і трансформація, або підвищення операційної ефективності.
 • Варто задуматися над тими провайдерами, які першим питанням задають: “Які ваші очікування від навчання?”. Найчастіше подібні питання на самому початку не передбачають ефект, який потрібен вашій компанії. Продукт, який вони пропонують — це швидше “інтелектуальна розвага”.
 • Вибирайте тих провайдерів освітніх програм, які надають лайт-діагностику компанії перед вибором програми. Пам’ятайте, що перед тим, як почати навчання, необхідно задати важливі питання і визначити в першу чергу бізнес-завдання, яке ви хочете вирішувати.
 • Кейси великих корпорацій — завжди дуже цікаво, але в рамках освіти це може не мати до вашої компанії ніякого відношення. Вибирайте провайдерів, які будуть працювати на ваших кейсах із практичними прикладами.

Беріть максимум від навчання! Нікому вже не хочеться сидіти на довгих лекціях, від яких мало ефекту. Пам’ятайте, що програми розвитку повинні бути спроєктовані і сценаровані під чітке бізнес-завдання саме вашої компанії. Точні програми розвитку — це можливість побачити картинку ширше, підтримати позитивну енергію в команді і знайти нові можливості для зростання і розвитку вашої компанії. Знання — сила 😉

Subscribe to the News


Read also