«Якщо ти не руйнуєш свій бізнес сам, це зробить хтось інший», — ця знаменита фраза Пітера Тіля якнайкраще описує ситуацію, в якій опинилися багато бізнесу, де керівники не дбали про розвиток, а інколи й радикальну опціональність. Засновник «ТЕЛЕМАРТ», одного з найбільших українських гравців на ринку геймінг-обладнання, мислить і діє інакше.
Компанія, що починала як нішевий спеціаліст зі збирання геймерських комп’ютерів, сьогодні стоїть перед класичною дилемою зростання та розвитку: поточна бізнес-модель вже не забезпечує сталого розвитку, а вихід у масовий сегмент загрожує потраплянням у «червоний океан» жорсткої конкуренції.
«У сучасному світі недостатньо просто продавати обладнання. Netflix вбив відеопрокат не кращим контентом, а принципово новою моделлю доставки цінності клієнту», — зазначає Сатья Наделла, CEO Microsoft, описуючи трансформацію індустрії розваг, частиною якою є геймінг.
TELEMART.UA за допомогою Strategic® запускає проєкт стратегічного перепроєктування бізнесу, який триватиме 2-3 місяці і включає:
- Формування нової стратегічної ідеї та ціннісної пропозиції
- Визначення джерел зростання та маржинальності
- Створення дорожньої карти трансформації
- Перебудову системи корпоративного врядування
Ключові питання, на які буде шукати відповіді команда:
- Як перетворити ритейл-модель на клієнтоцентричну в епоху, коли геймери все частіше обирають хмарний геймінг замість купівлі обладнання?
- Де шукати нові джерела маржинальності, коли традиційна торгівля залізом стає все менш прибутковою?
- Як масштабувати сервісну складову. Головне: в чому саме має полягати сервіс?
- Та чи залишатись виключно в геймінгу в контексті сучасних технологічних трендів і ринкових можливостей та обмежень в Україні:
«У світі, де Amazon та інші платформи-гіганти можуть продавати залізо з маржею, близької до нуля, виживуть лише ті, хто зуміє запропонувати унікальну цінність за межами простої дистрибуції», — говорить Джефф Безос.
Цей проєкт — відмінний кейс для засновників успішних спеціалізованих, нішевих, але вже не малих бізнесів, які замислюються про те, куди рухатись далі для диверсифікації та збільшення прибутковості бізнесу. Зрештою, як зазначає Енді Гроув: «Виживають лише параноїки, які постійно шукають можливості для перевинаходу свого бізнесу».