Go to top
Адаптація бізнес-моделі під нові умови

StrategicРішення > Адаптація бізнес-моделі під нові умови

Бізнес-моделі не є статичними — їх необхідно адаптувати до постійно мінливих умов. Так що ж може стати ключовою причиною для запуску змін саме для Вас? Чи буде це способом реалізації передбачуваних можливостей або відповіддю на передбачувані загрози?

👉 Ми розуміємо, як іноді складно визначитися з рішенням, що якнайліпше буде відповідати вашим очікуванням і потребам бізнесу, тому пропонуємо пройти навчання в найкращій бізнес-школі країни, kmbs, на наших авторських програмах: «Розвиток бізнесу для засновників та партнерів» і «Стратегічна сесія самостійно».

А якщо ви бачите найефективішим для себе «гідрид» — проактивне рішення та передача технології, — запрошуємо ознайомитися з корпоративною програмою «Стратегування Agile».

Ознаки, які вказують, що компанії необхідно переосмислити і адаптувати бізнес-модель

Можливості

 • Ви бачите можливості для зростання: незакриті ніші, продукти, нові для вас категорії клієнтів
 • Високий внутрішній потенціал Вашої команди, Ви здатні досягти більшого, вийти на новий рівень

або бачите

Ризики

 • Ваша бізнес-модель не підтримує стратегію вашої компанії: цілі системно не досягаються або досягаються з затримкою і непрогнозованими витратами
 • Ваша бізнес-модель не дозволяє Вашій компанії пристосовуватися до ринкових змін: змінам потреб клієнтів, зниженню цін, посиленню конкуренції, зміні структури собівартості, змінам у законодавстві, технологізації тощо
 • Ефективність бізнес-моделі знижується. Збереження своїх позицій стає занадто дорогим або ставить Вашу компанію в невигідне становище в порівнянні з конкурентами. Вже є фінансові втрати або скоро будуть

Які результати будуть у Вас після проекту

Сформована бізнес-модель компанії, орієнтована на досягнення Ваших цілей з урахуванням зовнішнього і внутрішнього контексту:

 • Незалежна оцінка поточної бізнес-моделі: її ефективності та потенціалу у створенні цінності і заробітку. З визначенням: що потрібно поміняти, що зберегти
 • Ринкова аналітика: джерела зростання і маржинальність
 • Ключові сегменти клієнтів: в обсязі, в темпах приросту, ставка на які призведе до досягнення цілей
 • “Ціннісна пропозиція”, що відповідає потребам Ваших клієнтів, з унікальністю в порівнянні з конкурентами
 • Цільова модель клієнтського досвіду
 • Архітектура бізнес-процесів, що визначає роботу бізнес-моделі: як створюється ціннісна пропозиція і доставляється клієнту
 • Організаційна структура
 • Вибір ключових партнерів для підвищення продуктивності бізнес-моделі
 • Модель монетизації і ресурсна модель

Як ми працюємо, чому приділяємо особливу увагу

Ідентифікації потреб клієнтів і прогнозу зміни їх поведінки

Побудова Customer Journey Вашого "ключового клієнта" на основі аналізу світових і локальних поведінкових трендів дозволяє визначити роль Вашої компанії на кожному з етапів ланцюга створення цінності і спрогнозувати подальші кроки:

➝ Яку цінність ви створюєте вже сьогодні?
➝ У яких напрямках слід розвиватися для створення комплексного продукту / послуги?
➝ Як проходити в довгострокові відносини з вашими клієнтами і залишатися актуальними?

Найкращій практиці

Наші експерти ідентифікують критично важливі напрямки розвитку і перспективні бізнес-моделі як світових лідерів, так і компаній, що динамічно розвиваються в Вашому ринку, джерел підвищення фінансової ефективності. У нашому фокусі як Ваша галузь, так і суміжні з нею, гравці яких формують інноваційні та комплексні ціннісні пропозиції для клієнта.

Це стає основою для перевірки Вашої ідеї в разі, якщо Ви її сформували, або основою для формування стратегічних альтернатив розвитку відповідно до методології Strategic.

"Ядру" Вашого бізнесу

"Ядро" бізнесу — це системоутворюючі товари / послуги, що забезпечують унікальність, генеруючі значну частину прибутку, котрі виступають драйверами для розширення асортименту і нарощування клієнтської бази.

Діагностика ядра дозволяє нам визначити оптимальну конфігурацію бізнес-моделі для досягнення цільових показників зростання і маржинальність.

Подібний підхід підсилює Вашу унікальність, розвиває її.

Експерти Strategic проводять діагностику / розробку ядра і ціннісної пропозиції, з використанням міжнародних і локальних трендів, знаходженням незакритих ніш на ринку.

Моделі бізнес-процесів і структури

Модель бізнес-процесів повинна бути сфокусована на цінності, яку ви створюєте для своїх клієнтів, вона є сполучною ланкою між вашою візією і здатністю її досягти. Наявність чіткого підходу, який пов'язує процеси зі стратегією, підвищить здатність компанії домагатися успіху.
  
Процеси мають бути гнучкими, аби вони могли швидко адаптуватися до обставин, що змінюються, використовувати можливості для бізнесу, а також знижувати ключові ризики.

Фінансам

Ми проведемо діагностику і надамо рекомендації щодо фінансово-інвестиційної моделі, форм звітності та індикаторів, що дозволяє приймати обгрунтовані рішення при створенні бізнес-моделі.

Проходу в дії і досягненню результатів

Спільно проектуємо плани впровадження, максимально підготувавши команду для проходу в дії. Спільно запускаємо критично важливі ініціативи. Вибудовуємо взаємодію в команді і управління впровадженням з використанням ефективних інструментів, що підвищують залучення команди.

Виникли питання?

Ми завжди на зв’язку