25-26 вересня 2024 року вчергове відбудеться програма «Стратегічна сесія самостійно» від Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs) та експертів Strategic®.
Стратегічна сесія є ефективною формою пошуку нових життєво необхідних рішень лідера разом із своєю командою, перевірки гіпотез. Підготовка до неї — частина творення передумов для змін, включення енергії команди.
Під час програми будемо працювати з такими питаннями:
- Як виявити справжню задачу/проблему для вирішення на стратегічній сесії?
- Як сформувати сценарій стратегічної сесії?
- Як культура та стиль прийняття рішень в команді впливатиме на перебіг та результати стратегічної сесії? Як цим керувати?
- Як використати стратегічну сесію, щоб розширити горизонти мислення вашої команди?
- Як уникнути конфлікту між інтересами топів і засновника та виходити на домовленість за інтересами.
- Чим керуватися, якщо ви вирішили запросити зовнішнього експерта для проведення стратегічної сесії?
- Про що не забути, щоб результати сесії перейшли в дії, а не припадали пилом?
Це програма для власників, засновників та управлінців топрівня, які:
- Розуміють, що проведення стратегічних сесій — це базове вміння лідера і прагнуть навчитися працювати з командою так, щоб спільно знаходити інноваційні рішення.
- Хочуть зрозуміти, коли стратсесія — найліпший формат для пошуку рішення, а коли краще стратегувати в інший спосіб.
- Ставлять за мету збільшити ефективність стратегування компанії в рази та вивести команду на новий горизонт і масштаб мислення.
Відкриваємо принципи, методики, нюанси та інструментарій самостійного моделювання стратсесії з 29-річного досвіду у стратегуванні з Оксаною Щегельською та Миколою Макаренком.
ВІДГУКИ ТА ІНСАЙТИ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМИ
ОЛЕНА КІБЕНКО, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, громадська діячка
Це були два дні дуже інтенсивного навчання. Мій перший досвід з kmbs — і, чесно кажучи, я у захваті. Хочу поділитися деякими тезами, які мені сподобалися:
- Проведення стратегічних сесій — це базова навичка сучасного менеджера.
- Не всі проблеми потребують статегування. Стратегування — це знаходження «іншого», перезавантаження. Відмова від упереджень.
- Не завжди потрібна саме сесія стратегічного планування. Є інші форми спільного вирішення питань — робочі групи, воркшопи, комунікаційні сесії, наради, тимбілдинги. Комунікаційна сесія — коли вже є рішення, але треба його донести та «запалити» команду. Головне тут – чесна комунікація, відповіді на всі питання. На комунікаційній сесії жодні рішення не приймаються (можна вислухати ідеї та відкласти їх собі «на подумати»).
- Ідеальна кількість людей на сесії — від 3 до 7. Так звана трансформаційна група. Кожна наступна людина в рази знижує ефективність роботи. Не всіх треба запрошувати на сесію (уникати токсичних людей, навіть якщо вони входять до складу топ-менеджменту).
- Головне — це якісна підготовка сесії, яка не може бути менше 3-4 тижнів. Сценарій, аналітичні матеріали, можливо — попередні проєкти чи варіанти рішень (не треба очікувати, що все це народиться на стратсесії). Важлива не так сама сесія, як її якісна підготовка. На стадії підготовки можна і треба залучати максимальну кількість людей (це майбутня команда розвитку, люди будуть відчувати причетність). У сесії завжди є архітектори. Уникати мультизадачності: одна сесія — одна бізнес-задача. Стан компанії завжди оцінюється в динаміці за 2-3 роки — порівняно з конкурентами, в контексті ринку, з самим собою.
- У період антикризового менеджменту не може бути стратегування.
- З людей, які займаються стратегуванням, потрібно забирати повністю або частково операційні завдання — вони заважають.
- Після сесії стратегічного планування перші істотні зміни мають відбутися не пізніше 3 місяців, інакше все так і залишиться на папері.
- Ключові показники кодують систему, змушують її розвиватися у певному напрямку (якщо як ключовий показник ми беремо кількість розглянутих судом справ, тоді і судова система буде працювати на те, щоб збільшити цю кількість, тоді як показником ефективності у сучасному світі є якраз зменшення кількості спорів, які доходять до судової системи).
- Ринок — це не продукт, це потреба людей у чомусь. Чи є державні суди монополістами на «ринку справедливості» (з ким «конкурують» суди — з арбітражами та третейськими судами, медіаторами, онлайн-платформами, в тому числі на базі ШІ, а також — журналістами, громадськими організаціями, релігійними організаціями).
ДАР’Я ЗАХОЖЕНКО, підприємиця
Мій перший особистий інсайт із програми від Kyiv-Mohyla Business School “Стратегічна сесія самостійно” — більшість питань у діяльності більшості компаній “не тягнуть” на стратегічний рівень. І це добре! Питання та задачі, які належать до операційного рівня, можна вирішувати набагато швидше, покращуючи тим самим кінцеву ефективність у найкоротші терміни.
Другий, але не менш вагомий — “падаючих ринків у світі не існує” (дякуємо McKinsey). Але це залежить від погляду на ринок — так, “ринок питної бутильованої води” може стагнувати, але “ринок спраги”, “ринок здоров’я” — ніколи.
Вдячна Oksana Shchehelska за захоплююче навчання, протягом якого я навіть майже забула, в які часи ми живемо.