Ми часто чули фразу один від одного: «Цей 2022 рік — неймовірно важкий, але ми тримаємось, віримо, переможемо…». Звучить надія, вибір — жити. Питання — як?
Думаю варто приділити кілька хвилин, щоб поставити собі засадничі питання про реальність, майбутнє та дії. Вони не дуже «м’які», а швидше ті, яких у подібній комбінації ми іноді воліємо уникати. Комусь комфортніше бути весь час у мріях, ідеях… комусь — у полях і не дивитись на сонце… Обидва підходи стримують розвиток, народження іншого, сильного майбутнього для компанії. Тому ось вони, 8 запитань до себе:
- Що вийшло не так, і де в моїй гіпотезі ідей і ключових рішень є помилка?
- Яке справжнє здоров’я мого бізнесу зараз: фінансове, ринкове, бізнес-модельне, культурне, відносин між партнерами?
- Якої правди я уникаю про свій бізнес, про себе?
- Яка упередженість має місце, що може спотворити мою об’єктивність, коли йдеться про важливі рішення?
- Який бізнес вимагає від мене або більше зайти в операційну діяльність, або навпаки — вийти з неї?
- У чому необхідні зміни, зростання, розвиток у собі? Від чого відмовитися, що пом’якшити?
- Які мої мрії, амбіції щодо компанії?
- Наскільки тяжко мені вдається досягати балансу в житті та що стає найголовнішим зараз?
Останні два питання визначають вибір, який робить кожен засновник. Вони висвітлюють, що Ви насправді хочете для себе та свого бізнесу і на що здатні. Це свого роду — свідома або підсвідома траєкторія впливу на майбутнє компанії, від якої є рух вверх, або вниз. Спробуйте її описати словами для себе. Що виходить? А тепер уточніть, або перепишіть відповіді на перші 6 запитань .
Високомотивований засновник буде змінювати наповнення себе, створювати передумови для розвитку компанії, розкриття талантів людей. Низькомотивований — не буде пробивати шлях до інновацій, шукати проривний продукт або послугу, масштабувати бізнес; він буде ретельно оберігати комфорт і безпеку — свою та компанії. Частіше зустрічаються другі, бо виглядає більш природнім тримати статус-кво, особливо у гіперскладному середовищі. З іншого боку, не було б низькомотивованих лідерів — не було б і високомотивованих . Це закон діалектики.
Але ж життя — це динаміка, а не статичний пам’ятник. Більшість засновників, з якими я працюю, швидко пробуджуються, коли бачать інший кут зору, нові можливості: ринки, надсистеми, ідеї, стратегії, джерела зростання, бізнес-моделі, потенціал команди, перспективи країни, способи втілення нового, зміни в собі. Щойно це сталося, їхня роль виглядає інакше — більш переконливою, цікавішою, більш живою, більш привабливою — і незабаром після цього настає справжня стабільна ефективність бізнесу.
Відкритим залишається питання: до якого масштабу бізнесу це відкриває спроможність? А ось масштаб буде рівно таким, яким є у Вашій чесній мрії, помноженої на спроможність діяти. Це і є фундамент у розвитку компанії: Мрія помножена на Дію. Енергія помножена на Ефект. Свобода помножена на Баланс.
Бути засновником компанії, лідером — це можливість змінювати все існування — ось масштаб цієї можливості та відповідальності. Пірнайте глибоко в розуміння реальності та себе, перевіряйте свої мрії, справжній інтерес — те, чого Ви насправді прагнете, та що має стати засадничими параметрами балансу для Вас на майбутнє. Перемога та мир починається з Вас, із кожного з нас.
Запрошую:
Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.
АВТОР: Оксана Щегельська керуюча партнерка Strategic |