Сьогодні
14
04
,
2021
05.03.2019
Як впровадити стратегію незважаючи на опір команди?
Що робити, якщо частина вашого менеджменту не сприймає нову стратегію і саботує зміни?

Нова стратегія потребує нової моделі поведінки кожного члена команди і нового розподілу впливу всередині компанії. А значить — багато співробітників можуть розгледіти в цих змінах загрозу їх статусу і становищу в компанії.

Тому, залучити всіх у зміни — це як намагатися взяти фортецю з усіх боків одночасно. Набагато практичніше запустити в систему вірус змін і далі підігрівати його, щоб він ріс, розвивався і поступово створював нову реальність.

На практиці це виглядає наступним чином: потрібно знайти хоча б трьох людей у топ-команді, які стануть фанатами нової стратегії. Така підривна команда, з урахуванням, що перша особа або власник стоїть на чолі змін, здатна підточити навіть найконсервативнішу структуру. Маленька команда, але з ідеєю, набагато сильніша великої групи людей без ідеї. Так колись маленька секта християн привела Римську імперію до прийняття нової релігії і подальшого її розповсюдження в світі. Хороші стартапери знають, що революційними продуктами спочатку користуються тільки особливі споживачі, вони їх називають євангелістами. Саме через них мода користуватися новим продуктом проникає в широкі маси населення.

Малу групу простіше знайти, простіше заразити ідеєю, вона мобільна і добре комунікує всередині. Але при цьому ви повинні точно знати, що ці люди дійсно вірять і готові працювати над втіленням стратегії. Ви повинні побачити бажання міняти компанію в дійсності, а не на словах.

Також, ця команда повинна володіти певним впливом в компанії. Добре, якщо в неї увійдуть ТОПи з продажів, фінансів, маркетингу або управління персоналом. Ці функції важливі, так як через них проходять ключові потоки основних ресурсів у компанії (клієнти, гроші, продукти і персонал). Перебуваючи хоча б на одному з потоків, можна створювати значний вплив на всю систему. Але в першу чергу, команда повинна почати говорити про ідею і перетягувати до свого табору нових рекрутів. Фактично завдання полягає в тому, щоб запустити мережевий ефект. Такий підхід вимагає терпіння, витримки і стратегічної хитрості.

Спочатку може бути відчуття, що нічого не відбувається, але для накопичення енергії потрібен час. І в якийсь момент зміни починають відбуватися експоненціально, прийняття нової ідеї йде зсередини і ризиків повернення системи в початковий стан стає набагато менше. До того ж внутрішнє прийняття командою ідеї дозволяє її дошліфовувати по ходу, що значно підвищує її шанси принести очікуваний результат.

Стратегія — це не про лобові атаки, це про спосіб системного мислення і пошук таких точок впливу, які можуть зробити переворот, не витрачаючи великих зусиль.

Підписатись на новини

Читайте також