Сьогодні
12
05
,
2021
26.11.2018
Велич компанії без національного масштабу. Бути чи не бути?
Вихід бізнесу на національний рівень — новий виток розвитку або поспішний крок?

Сформувалася стійка мода на візію: «Перейти з регіональної компанії в національний масштаб». Cтикалися з таким? Скільки компаній з такою візією досягли успіху? Глобальної статистики немає, але з власних спостережень: дуже небагато.

На це є 5 ключових причин:

 1. Це не Візія. У словах «з регіональної в національну» немає ідеї, яка може збільшити географію бізнесу.
 2. Не існує такої компетенції — проходити культурні кордони. Україна, все ж таки, неоднорідна країна: Захід, Схід і Центр мають власні унікальні особливості.
 3. Немає доступу до ресурсів: як до людських, так і до інвестиційних.
 4. Гігієна у теперішній системі ще не відбудована, а ми задачу n-кратної складності кидаємо в сипучі піски і сподіваємося на диво.
 5. Майже нікому в топ-команді не зрозуміло, навіщо це потрібно. Заради слави? Грошей? Створення більшої цінності?

Тепер про головне! ЗАРАДИ ЧОГО?

Наприклад, у вас сильна будівельна компанія в місті. Зростаєте і вже 7% активного населення обрало вас і купило збудоване вами житло. Уявляєте? 5-7% — це вже величезний вплив на місто. Класика будь-яких революцій. Гарантую, у вас є 1001 джерело для зростання і розвитку бізнесу. Ось кілька з них:

 1. Створювати унікальні будинки, райони і міста, а в подяку отримати додаткову маржу і виграш на будівельному ринку в стилю «соцреалізм +».
 2. Будувати готелі.
 3. Розвивати community і додавати нові платні сервіси (послуги ЖЕКу, садки, няні).
 4. Будувати екосистему особливого life-style (додавати товари і послуги учасникам всього ланцюжка будівництва та обслуговування нерухомості).
 5. Робити інфраструктурні проекти, залучаючи міжнародних донорів.
 6. Відбудовувати крос-туристичний сервіс.
 7. Стимулювати проведення міжнародних заходів, виставок, подій у вашому місті.

Така будівельна компанія стає девелопером міста, інфраструктурною компанією для нього. І нехай спробує її знести національний оператор звичайного житла. Швидше він стане партнером компанії або запропонує за неї хороші гроші. Сила глобального — в локальному! Сила Nestle Україна — у Світоч! Ефект «ГЛОКАЛІЗАЦІЯ».

Або ви — регіональний дистриб’ютор. Так, маржа постійно під тиском, потрібно щось вирішувати. Але у вас — купа золота під ногами. База постачальників, закупників, продавців, директорів рітейлу, HoReCa. Поставтеся до цього як до “платформи”. Це все — ваше community. Що болить у їх представників? Відповідно, які нові товари, послуги можемо запропонувати? Може, склади під оренду, приміщення під торгівлю, об’єднаний закупівельний центр, крос-програми лояльності, “загальний” інтернет-магазин з доставкою додому, спільний private label, кредитування, промоакції, генерацію попиту?

Пані та панове, точно не закликаю залишатися регіональними. Всьому є межа! Але перш ніж ви вирішите йти в іншу географію, подумайте, які є джерела зростання локально в перспективі 3-5 років? І якщо в зростанні, розвитку, капіталізації верхня межа вже близько — зносимо кордони в голові і проходимо далі.

Підписатись на новини

Читайте також