Сьогодні
12
05
,
2021
22.04.2018
ДНК малого бізнесу, або Як перестати ним бути
Не можна побудувати великий бізнес, мислячи критеріями малого. Протестуйте свою компанію за 12 параметрами і дізнайтеся, що варто змінити, щоб закласти в ДНК вашої компанії код великого бізнесу.

“99% компаній в Україні — маленькі, жадібні і смішні”, — так сказав один із “бувалих” топів. Спочатку це викликало в мені гнів, потім образу, опісля включило розум. Якщо подивитися на розміри наших компаній у світовій економіці, нас видно хіба-що під мікроскопом. Обсяг продажів компанії Apple з 123 тис. «жителями» в 2017 році склав 229 млрд доларів. ВВП України в цілому, з 33-35 млн чоловік і 1,2 млн юр. осіб, склав 112 млрд доларів. Одна компанія створює цінності в два рази більше, ніж ціла країна. І ще є якийсь “метафізичний поріг” в розмірі обороту $ 20-30 млн доларів в Україні. Розумниці-компанії його досягають і майже кожна друга валиться. Що не так?

Про це пропоную дізнатися, протестувавши ДНК своєї компанії тут і зараз за 12-ма параметрами. І зробити правильний крок вперед за допомогою рекомендацій для старту.

Відношення до: ДНК малого бізнесу ДНК великого бізнесу
1. Ідеї бізнесу Персоніфіковане, «на чуйці»

Більше формально, ніж по суті

«Бачу гроші — ось моя ідея». «Хочемо стати лідером в регіоні або Національним оператором — ось наша ідея і сенс». «Візія бізнесу — це моє, інтимне. Нікому її не скажу». «Я повинен дати її організації. Я її породив, я її і вб’ю. Вас щось не влаштовує? До побачення”

Глибинне, йде постійний пошук Візії та налаштування компанії як системи, з залученням команди

«Компанії, команді потрібна мрія. Сильна ідея, яка буде випереджати час, розвиток ринків, технологій, ригідність менеджменту і налаштовувати компанію, як систему, на зростання, розвиток, капіталізацію»

«Просто цілями, калібром, багатство не робиться». Facebook будує альтернативний уряд світу, Uber звільняє світ від споживацтва / неефективності використання активів. В Інкермані власник-візіонер мріяв створити український винний кластер, як світову прем’єру особливого смаку … ADAMA вирішує проблеми врожайності і дефіциту ресурсів для фермерів-господарів, хоча, здавалося, просто виробник засобів захисту рослин. У цих компаній є реальна Візія, великий нелозунговий сенс.

2. Цілей Можна і без них

«Та все одно, що досягати, головне — рости якісно і щоб з прибутком було все добре»

Є чіткі амбітні цілі

«Немає мети — немає системи, позитивної напруги, зворотного зв’язку, керованості». Тільки фінансова мета багатою і стійкою компанію не зробить. Для розвитку і зростання компанії потрібна ринкова і надсистемна ціль. «Якщо раптом ми стали в чомусь першими, скликати всіх нагору. Де наступний горизонт розвитку та зростання?»

3. Споживача Ми = наш Споживач. Ми для всіх

«Наш споживач — жінка 35+ з високим рівнем доходу … А навіщо Його розуміти? Наш принцип: робити так, як для себе, для своїх дітей і все буде добре»

Ми — це не наш споживач. Чітке розуміння і фокус

«Ми — це не наш споживач. Чітко визначаємо, кому служимо. Постійно шукаємо і знаходимо краще розуміння його життя, мрій, цілей, проблем і чим можна їх втілити / вирішити »

4. Продукту Розуміння продукту на рівні «фізики», а не ціннісної пропозиції з ринковою унікальністю

«Головне — це співвідношення ціна і якість товару. Що не зрозуміло?”. «Співвідношення ціна/якість — наше все»

Постійно працюємо над Продуктом, R&D — одна з основних статей витрат

«Продукт — це не товар або сервіс, продукт — це завдання або проблема споживача, яку ми вирішуємо. Що зробить успішним Його? Ще успішніше в порівнянні з тим, що Споживач може отримати альтернативними можливостями». «Якість товару або сервісу — це гігієна для бізнесу. Must Have»

5. Часу «Встигнемо …» Заощаджуємо час

«Час — єдиний непоправний ресурс. Швидкість, ефективність має пріоритетне значення. Заощаджуємо час, шукаємо більш ефективні стратегії». Найефективніші компанії в світі мають ефективність 2,5 млн доларів виручки на людину в рік.

«Компанія може і повинна пережити нас. Прораховуємо наслідок, економимо майбутнє, час»

6. Грошей Заощаджуємо гроші, купуємо ОС

«Головне — це маржинальність і рентабельність продажів». «Все — тут і зараз, і відразу»

Вкладаємо гроші в живе, правильно

«Гроші не економлять, їх вкладають із цільовою ефективністю — якісною або кількісною»

7. Співробітників Крайнощі: від повної недовіри до «смертельної любові»
Від «Хто ці люди? Вони ні за що не відповідають» до «Любимо всіх смертельною любов’ю»
Як до співробітників, внутрішніх клієнтів, партнерів
8. Конкурентів Сліпота

«У нас немає конкурентів». «Ми лідери, рівних нам немає. Ми тут McDonald’s перемогли і GE». «Ну Ви сказали подивитися на ринок, ми і подивилися … А так … навіщо нам це?»

Ми не одні, постійно дивимося у «вікно», щоб грати на випередження

«У Споживача завжди є альтернатива. Чим ми можемо бути корисні самостійно або спільно з конкурентами як партнерами для Нього?»

9. Постачальників “Інструмент”, “Віджати” Партнери, спільно створюємо продукт
10. Власності Залежність
«Компанію, машину, дружину нікому…»
Незалежність

«Модель володіння — такий же інструмент, як і інші в налаштуванні системи на зростання, розвиток і капіталізацію»

11. Невизначеностей, можливостей Заробляємо тим, що вміємо, мінімізуємо ризики

«Йдемо тільки туди, де розуміємось. До тих споживачів, яких розуміємо». «Головне: зберегти, чи не потеряти, ПІТИ ВІД»

Проходимо в нове, розвиваємося. Будь-які зміни — це цінність

«Де наступний горизонт для зростання, розвитку, капіталізації компанії? Шукаємо, знаходимо, проектуємо новий продукт, перевіряємо, набуваємо нові компетенції, діємо, досягаємо». «Йдемо заради чогось. Чи не “від”, а “до”… »

12. Середовища Не довіряю нікому. «Довіряти нікому не можна». «Ви що, не знаєте, в якому середовищі ми живемо? Які податки?». «Винна держава, перевіряючі органи …» Довіра, співпраця, партнерство. “Все взаємопов’язано. Всі пов’язані з усіма. Вкладення в середовище — це вкрай вигідно. Цілеспрямовано будують і бережуть відносини. Партнерства, кластери, бізнес-екосистеми»

Що вийшло у Вас? Чого більше? ДНК чого домінує? Малого, великого? Відповідає дійсності?

Як же перестати бути малим бізнесом? Для конкретики у кожної компанії, в залежності від “діагнозу”, народиться свій план. Але!

ПРОПОНУЮ 5 КРОКІВ, З ЯКИХ ВАРТО ПОЧАТИ

  1. Поставити чіткі цілі для своєї компанії більше, ніж на рік. Ринкову і фінансову (НЕ «або», а «і»). Пам’ятати при цьому про “3 параметри виживання системи”.
  2. Відкрито подумати з командою про майбутнє своєї компанії на перспективу. Хто ми і заради чого працюємо? Це про Візії, Ідеї бізнесу …
  3. Докопатися: Хто ж це такий, наш Споживач? Для Кого ми працюємо? А хто Не Наш? Що є нашим продуктом для Нього і в чому унікальність?
  4. Знайти «3 І». Три ключові зміни, які хочемо провести в компанії для досягнення цілей в горизонті 3 місяці. І зробити їх.
  5. Подумати, заради чого і з ким Ви можете об’єднатися, створити партнерство, щоб пройти в зростання, розвиток, капіталізацію швидше, меншими ресурсами, і цінністю для всіх сторін. Дійте!

Дорогу здолає той, хто мріє і працює.

Успіхів!

Підписатись на новини

Читайте також