Сьогодні
12
05
,
2021
27.11.2018
3 базових правила “виживання” компанії як системи
Куди і як рухається ваш бізнес? Три параметри, які допоможуть оцінити стан Вашої компанії.

Часом, ми занадто пізно розуміємо, що з компанією щось не так. «Пізно» — в якому сенсі? У тому, що виправити ситуацію не те, щоб неможливо, але може бути дуже довго і дорого. Хочу запропонувати 3 базових параметри «виживання» системи, відстеження і виконання яких буде закладати у Вашій компанії здатність розвиватися і переходити на наступний рівень.

Параметр перший. Компанія повинна постійно зростати. В обсязі продажів. Причому темпом вище ринкового або цільового сегменту, вище конкурентів і вище свого темпу зростання в минулому. База для вимірювання в нашому глобальному світі: світова валюта. Якщо зараз це долар США, тоді міряємося нею.

Параметр другий. Компанія повинна постійно розвиватися. Сенс цього простий: створювати більше цінності клієнтам меншими ресурсами. Базою для вимірювання є EBITDA. В обсязі, не у %. У порівнянні з конкурентами, міжнародними бенчмарками. Другим показником, яким Ви можете користуватися для управління «виживанням», розвитком: обсяг продажів або кількість співробітників у компанії. Найкращі компанії в світі працюють з ефективністю 2 млн доларів на співробітника. І є приклади 15 млн. доларів на співробітника. З досвіду бізнес-девелоперської компанії Strategic, в Україні у найефективнішій компанії був показник 767 тис. дол. на людину.

Параметр третій. Капіталізація компанії повинна постійно зростати. Як виміряти? Через показник вартості компанії за одним із 5 підходів до оцінки вартості. Глибинний зміст цього в наступному. Вартість компанії — це здатність компанії створювати актуальну цінність для клієнтів і споживачів, стейкхолдерів, середовища в довгостроковій перспективі. Тобто приводити перші два параметра в стійке зростання в перспективі 3-5+ років. Особливістю таких компаній є наявність кореневої Стратегічної Ідеї, випереджаючої час і, звичайно, за цим стоять особливі засновники, які відчувають, розуміють, що компанія може і повинна пережити їх.

Передбачаючи питання: «А як же компанії, які тільки про капіталізацію?» Я б запропонувала розділяти: компанії та проекти. Ті, що тільки про капіталізацію, швидше за все, з самого початку створені як проекти для капіталізації і продажу. Проекти, не компанії. А ось ті, хто їх здобуває під свою Ідею, мету, бізнес-модель працюють над трьома параметрами одночасно.

Світу потрібні і ті і інші!

Підписатись на новини

Читайте також