Сьогодні
14
04
,
2021
29.04.2020
Збереження продуктивності команди в умовах нестабільності
Немає єдиного сценарію, як діяти лідеру, щоб зберегти командний дух і ефективність роботи. Однак є ряд ініціатив, які допоможуть швидше адаптуватися і зберегти ефективність.

Нещодавно читала про те, що в одному з іспанських міст мер заборонила людям сердитися, сумувати і нудьгувати. Але, думаю, є й більш дієві варіанти збереження продуктивності і настрою в команді 😉

Зараз будь-якому бізнесу необхідні зібраність, емоційна підтримка співробітників і ефективне керівництво. Нестабільність дуже негативно позначається на мотивації людей. Пандемія змінює правила гри. Однак апатія точно не допоможе ані бізнесу, ані економіці, ані Вам особисто.

У період нестабільності дуже важлива підтримка керівництва. Немає єдиного сценарію, як діяти лідеру, щоб зберегти командний дух і ефективність роботи. Однак є ряд ініціатив, які допоможуть швидше адаптуватися і зберегти ефективність.

Допоможіть людям з організацією віддаленої роботи. Розкажіть, як краще облаштувати домашній офіс, використовуючи бенчмарки, навчіть роботі з новими програмами, забезпечте якісним ПЗ. Мотивуйте робити перерви і займатися спортом.

Надихайте своїм прикладом, вселяйте почуття стабільності. Люди повинні бачити, що керівник контролює ситуацію і, відповідно, захистить їх. Для цього є ряд ефективних прийомів, наприклад:

  • згуртуєте команду для роботи в кризу: потрібно зайняти кожного учасника, аби він розумів, що бере участь у виведенні компанії з кризи;
  • не панікуйте: люди будуть наслідувати Ваш приклад.

Збільшіть залученість персоналу в загальний результат. Зараз критичний момент для переходу від функціонального до процесного управління. Довіртеся своєму колективу: дайте можливість співробітникам працювати з клієнтами у зручний для них дієвий спосіб, а менеджерам приймати самостійні рішення. У своїй останній книзі «Шкура у грі» (Skin in the Game: Hidden Asymmetries in Daily Life) Насім Ніколас Талеб (Nassim Nicholas Taleb) дуже яскраво демонструє, як відповідальність за результат впливає на якість роботи.

Постійно транслюйте цінності компанії. Ніщо так не зближує, як спільні цілі. Цінності вашої компанії повинні зчитуватися в кожній дії членів команди. Доносьте до колективу і ваші власні цінності, робіть бізнес людянішим. Спілкуючись із командою, підбирайте слова, в яких чується емоційна підтримка: вона дуже важлива для підтримки настрою.

Спілкуйтеся зі співробітниками. Тримайте команду в курсі того, що відбувається в компанії, відповідайте на питання. Мінімум раз на тиждень проводьте короткі зустрічі (наприклад, у нас вони називаються stand-up meetings, кожну зустріч проводить один із членів команди). Дуже важливо не забувати отримувати зворотний зв’язок.

Зараз ми отримуємо дуже важливий досвід роботи в стресових умовах. Підготуйте компанію до можливості перейти на дистанційний режим без втрат. Інвестуйте у створення дистанційних команд сьогодні і в довгостроковій перспективі. Створюйте стійкий бізнес.

І головне — не зупиняйтеся. Зараз не можна забувати про глобальні завдання і підготовку компанії до майбутнього. Потрібно виділяти час і енергію на створення стратегії розвитку компанії і підвищення ефективності процесів у нових реаліях. Криза мине, а бізнес залишиться.

Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.

Єлизавета Вітковська

АВТОР:
Єлизавета Вітковська
аналітик Strategic

Підписатись на новини

Читайте також