Сьогодні
12
05
,
2021
04.02.2019
Як масштабувати бізнес у 600 разів?
Коли Тимур Король став директором з розвитку дистриб’ютора автомобільних запчастин, компанія мала обсяг 200 тисяч доларів, а вже через 4 роки зросла до 120 мільйонів (!) Читайте у інсайтах Strategic, що, на думку Тимура, є вирішальним для перетворення маленького бізнесу на велику компанію.

Стратегічний девелопер Strategic Тимур Король поділився власним досвідом масштабування бізнесу. Коли він став директором з розвитку дистриб’ютора автомобільних запчастин, компанія мала обсяг 200 тисяч доларів, через 4 роки бізнес зріс до показника у 120 мільйонів (!) доларів. Ось чотири правила, які, на думку Тимура, є вирішальними для перетворення маленького бізнесу на велику компанію.

Сфокусуйтеся на ринку

Ви повинні сконцентруватись на ринку, який зможе забезпечити ваш ріст. У ньому повинно бути достатньо багато грошей, щоб ви масштабувалися, але він має бути чітко окреслений, аби ви не розпорошувались. Коли я зайшов у компанію, яка забезпечувала деталями автомобілі, ми сфокусувались виключно на деталях для іноземних вантажівок і відмовились від інших видів техніки.

Сконцентруйтесь на короткострокових чітких діях

У маленькому бізнесі потрібно рухатись короткостроковими, але життєвонеобхідними для прибутковості кроками. Тримайте фокус на Клієнті і втілюйте зміни, які максимально покращують Продукт компанії (як ціннісну пропозицію).  Для цього створіть систему, в якій зможете швидко відслідковувати і коригувати зміни. Не витрачайте ресурс на все, що не створює цінності — на більше у малого бізнесу немає ресурсу.  І покладайтеся лише на власні сили, інакше компанія може втратити незалежність.

Прибутковість понад усе

До прибутковості потрібно ставитись критично. Збільшення прибутковості — першочергове завдання, над яким усі повинні працювати. Без грошей компанія загине: не зможе зростати і покривати можливі ризики. Для цього навіть маленька команда має бути прив’язана до фінансових показників, які повинні досягатись. Це принципово — не можна допускати у бізнес нахлібників. Так ви сформуєте надійну команду, яка буде налаштована на результат.

Не дайте власнику зробити з бізнесу власний гаманець

У ситуації, коли бізнес почав збільшуватись і рости, головне — не дати власнику витягувати гроші із компанії, адже з першими успіхами може з’явитись бажання купити квартиру або машину, поклавши фінансовий тягар на компанію, яка не встигла окріпнути.  Невеликий бізнес потребує для росту постійного фінансового вливання, хоча фактично йому доступна дуже мала кількість із існуючих фінансових інструментів. Реінвестуйте більшість прибутку в короткі та прибуткові проекти, які зміцнюють фінансовій стан та укріплюють позицію на ринку. Не менше 20% бюджету повинні йти на розвиток компанії, на довгострокові, ризикові та потенційно проривні проекти, які зможуть вивести підприємство на новий рівень розвитку.

Підписатись на новини

Читайте також