Сьогодні
12
05
,
2021
26.11.2018
Симптоми слабкого здоров’я вашого бізнесу
Як визначити проблеми бізнесу до того, як це вдарить по вашій кишені? Три основних показника, за якими повинен стежити кожен власник.

1. Ви зростаєте повільніше ринку

Ви завжди повинні моніторити ринок і орієнтуватися на нього, знати, що на ньому відбувається і наскільки ви встигаєте за ним. Як це зробити? Дуже просто — загляньте в надсистему.

Припустимо, ви — власник заводу з виготовлення цементу. Вашими клієнтами будуть будівельні компанії, які закуповують у вас цемент для зведення нових будинків.

Припустимо, у цьому році ваші обсяги прибутку зросли на 10%. На перший погляд, все відмінно. Але якщо будівництво нових будинків зросло на 30%, це означає, що ви відстаєте, хтось вже почав забирати шматок вашого пирога і витісняти вас із ринку.

2. Не зростає ефективність операцій

В умовах постійної конкуренції бізнес повинен удосконалюватися і ставати все більш ефективним. А це означає, що в міру розвитку витрати ресурсів на надання однієї послуги повинні зменшуватися. Це легко перевірити в динаміці: скільки ви витрачали на надання послуги, створення продукту 3 роки тому?
2 роки? Рік? Скільки ви витрачаєте зараз?

В ефективному бізнесі ця динаміка завжди зменшується, так як постійно підвищується ефективність внутрішніх операцій. Це може стосуватися ефективності маркетингової стратегії — ви «оптимізували» своє розуміння цільової аудиторії і робите ставку на більш вузький сегмент. Або ж автоматизували якісь етапи угод і тепер на послугу витрачається менше ресурсів. Або ж ви вдосконалили послугу і ціна за неї виросла при тому, що витрати ресурсів все ті ж. Якщо ж цей показник залишається на місці, значить ви зупинилися і віддали ініціативу своїм конкурентам.

3. Капіталізація

На жаль, в Україні важко вимірювати цей показник. Він каже про вартість компанії і визначити його можливо за сумарною вартістю акцій. Однак умовно вимірювати його самому все-таки можливо, користуючись тією ж методологією, що і фондові біржі. Перспективність і вартість компанії оцінюють за такими показниками:

  1. Чи вийшли у компанії нові продукти?
  2. Чи виконані прогнози прибутковості?
  3. Чи придбала компанія нові активи або бізнеси?
  4. Чи вийшла на нові ринки?
  5. Чи збільшила свої продажі?

Скільки з цих показників є у вас?

Пам’ятайте, ваша нова інтелектуальна і матеріальна власність — це стабільність і ресурс, без якого зростання неможливе. Ці симптоми часто виходять із того, що власники не знають, чого хочуть від бізнесу, не ставлять перед ним чітких цілей або ж ставлять неправильно, що приносить ще більшої шкоди.

Що робити? Не стояти на місці. Адже бізнес — це культура з певним темпом розвитку. А той, хто не йде в ногу з часом, однозначно залишиться в минулому.

Підписатись на новини

Читайте також