Сьогодні
12
05
,
2021
26.11.2018
Бізнес без прибутку — це не етично
Що головне в бізнесі: гроші чи створення цінності клієнтам?

Один власник поставив мені питання: “Що головне в бізнесі: гроші чи створення цінності клієнтам?” Моя відповідь була: «Створення цінності, конвертоване в гроші».

Цінність для клієнта — це сенс існування компанії з перспективою. Але відсутність прибутку і капіталізації зробить нездоровим і бізнес, і середовище, в якому він існує:

  • Клієнт не отримає цінності, яку очікує: це вплине на його процеси, і цінність може не отримати вже клієнт клієнта.
  • Не отримають цінності співробітники: будуть урізатися зарплати і витрати на навчання. У компанію не будуть надходити нові професіонали.
  • Інвестори і власники не отримають очікувані дивіденди і не зможуть дати фінансову енергію в цю та інші компанії.
  • Держава теж залишиться з носом: чим наповнювати бюджет? Чим фінансувати культурні та інфраструктурні проекти?

Більше того, в збиткових компаніях включається “синдром жертви”. Керівники починають закликають бути терплячими: “Зараз важкі часи, давайте затягнемо паски”. Цей синдром добре показаний у книзі “Атлант розправив плечі” (Айн Ренд): “Послухай будь-якого пророка і, якщо він говорить про жертовність — біжи. Біжи, як від чуми. Потрібно розуміти, що там, де жертвують, завжди є хтось, хто збирає пожертви. Де служба, там шукай і того, кого обслуговують. Людина, що віщає про жертовність, говорить про рабів і господарів. І вважає, що сама буде господарем”. Така жертовність в бізнесі ламає частину співробітників, тоді як інша частина залишають її.

Ось чому я щиро вірю: мати збитки — неетично. А бути етичним — мегавигідно, особливо — в довгій перспективі.

У системного бізнесу є сенс і мета.

Сенс: створення цінності.

Мета: гроші і капіталізація.

Підписатись на новини

Читайте також