Сьогодні
14
04
,
2021
24.09.2020
3 базові параметри виживання компанії
Ріст, розвиток і капіталізація

Що має робити класний СЕО? Саме з цим важливим питанням Оксана Щегельська, керуючий партнер Strategic, працювала с участниками програми CEO Development Program (спільно з kmbs).

Модуль про розуміння ролі CEO та основних вимог до неї у компанії, яка працює в турбулентному світі та має лідерські амбіції, складався з 2-х частин.

У першій частині модулю розібрали 3 базові параметри виживання компанії: ріст, розвиток, капіталізація.

1. Ріст

Перший параметр виживання — зростання обсягів продажу.

Компания потребує постійного зростання в обсязі і продажу. Начебто простий показник, але саме він свідчить про те, що компанія служіть більшій кількості клієнтів і створює більшу цінність. Це говорить про те, що ваша система має класну репродуктивну функцію. Тобто вона створює нову додаткову цінність, за яку готові платити. Але ця система є дуже вимогливою. Тому темп зростання продажу повинен випереджати ринок.

Що важливо розуміти? Падаючих ринків не існує. Проблема лише в тому, як ми з вами для себе визначаємо ринок. Ринок — це не попит, а потреба споживача. Тому визначається він потребою споживача.

Наприклад, всім відомий Uber працює на ринку безробіття. WizAir — бідність, Фейсбук — маразм урядів (створення альтернативної влади світу).

Про 10 найбільш зростаючих, прибуткових ринків ми говорили раніше тут.

Існують 4 типи джерел зростання:

 1. Нові клієнти
 2. Нові продукти
 3. Нова географія
 4. Стратегічні альянси

Ключові тези:

 • Класний СЕО повинен знайти відповідь на питання — За рахунок чого моя компанія буде зростати в коротку і в довгу?
 • Базові фундаментальні цінності і потреби людей не змінюються! Класний СЕО повинен шукати, як в інший спосіб можна задовольнити потреби клієнтів.
 • Якщо бігти швидше, ніж ринок, але меньшими темпами, ніж конкуренти, Ви знов впадете. Треба бігти швидше за конкурентів. Швидше, ніж Ви в минулому.

2. Розвиток

Другий параметр виживання — розвиток компанії в коротку і в довгу.

Ознаками розвитку компанії можуть бути: нова ціннісна пропозиція, нові бізнес-моделі.

Показниками розвитку є всім знайомі EBIT чи EBITDA.

Непрямим показником розвитку можуть бути показники продуктивності компанії: Sales per head / EBID per head. Тобто, яким чином система розвивається, нарощується. Що Ви, як СЕО, робите в ціннісній пропозиції, в бізнес-моделі, аби забезпечувати розвиток компанії і робити її кращою, ніж вчора.

Ключові тези:

 • Суть розвитку компанії полягає в створенні більшої цінності значно меншими ресурсами.
 • Класний СЕО повинен бачити можливості і переводити їх у цілі для всієї команди. Або зчитати їх з власника.

3. Капиталізація

Третій параметр виживання — вартість компанії.

Цей хардовий показник говорить про здатність створювати довгострокове майбутнє компанії. Компанії, які постійно капіталізуються, мають всередині дуже потужну ідею, яка може генерувати джерела зростання і прибутку на завтра і післязавтра.

У капіталізацію закладено пошук ідеї, яка випереджає час і тренди. Вона про пошук нових джерел зростання і маржинальності, про асортимент, який можна робити тут і зараз.

Прикладом компанії, яка одночасно працювала в 3-х параметрах є Приватбанк.

Ключові тези:

 • Класний СЕО той, хто вміє балансувати між сьогодні, завтра, післязавтра.
 • Классный СЕО той, хто думає про компанію як про свій власний бізнес, але все ж таки трохи під іншим кутом. Завдяки цьому й отримує той потужний ефект, що потрібен для компанії та її розвитку.

СЕО повинен пам’ятати про ці 3 параметри виживання (біблія для СЕО). І все це повинно йти в постійному порівнянні з ринком, конкурентами, міжнародними бенчмарками.

Про те, як працювати СЕО з трьома параметрами виживання — в нашій наступній публікації.

Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.

Підписатись на новини

Читайте також