Сьогодні
14
04
,
2021
08.04.2020
12 дій для СЕО під час кризи
Власникам і СЕО зараз саме час подумати над тим, що кардинально змінилося в їх компанії і, можливо, деякі з наступних рекомендацій допоможуть перейти до активних дій.

Дії СЕО залежать не тільки від зовнішнього середовища, а й від того, в якій формі була ваша компанія на початку кризи і наскільки вона операційно ефективна, якими ресурсами володіє, наскільки співпадуть ваші прогнози з майбутнім.

Є діяльність, яка не може бути зупинена, наприклад комунальне господарство, сільське господарство, медицина. Є сфери економіки, які будуть показувати тільки зростання під час карантину, наприклад, постачальники мобільного зв’язку, творці контенту, продукти харчування тощо.

Власникам і СЕО зараз саме час подумати над тим, що кардинально змінилося в їх компанії і, можливо, деякі рекомендації допоможуть перейти до активних дій.

1. Дбайте про свою команду

СЕО потрібно задуматися про максимальну безпеку своїх співробітників. Що це означає:

  • підійдіть до питання максимально системно. Якщо ваші співробітники фізично знаходяться на роботі, подбайте про максимальне дотримання правил безпеки на карантині.
  • не поспішайте прощатися зі своїми співробітниками. Втративши фахівців зараз, вам буде складно повернути їх після закінчення карантину. Інколи співробітники самі пропонують піти за свій рахунок, з гарантією того, що повернувшись, у них буде робота. Вам потрібно розуміти і управляти очікуваннями людей.

2. Проведіть інвентаризацію та диверсифікацію активів

Забезпечте більший контроль над своїми запасами (переконайтеся в їх наявності та ліквідності). Чи можна скоротити запаси і при цьому мати все необхідне для ваших клієнтів? Від яких активів ви можете з легкістю відмовитися (щоб не тягнути вантаж), а які є ключовими для бізнесу?

3. Створіть грошові резерви

Забезпечте запас грошей у валюті, яка не буде знецінюватися, це допоможе вижити або навіть купити активи, які раніше були не по кишені.

4. Робіть максимум цінності для клієнтів. Не втрачайте вигідних клієнтів

Зрозумійте, які клієнти або сегменти клієнтів приносять прибуток (подивіться витрати з продажу та обслуговування кожної категорії клієнтів — від початку і до кінця угоди), залиште тільки вигідних клієнтів.

5. Шукайте нові способи доставки цінності для клієнтів

6. Вимірюйте результати основних бізнес-процесів

Не просто скорочуйте витрати, прагніть ефективності. Як можна працювати по-іншому (віддалено, за допомогою нових технологій, продавати в онлайн…)?

7. Проведіть переговори з постачальниками

Велика частина ваших витрат — це купівля товарів або послуг; зараз всім нелегко — постачальники йдуть на поступки. Також, це час для диверсифікації постачальників.

8. Не робіть ставку тільки на одного великого клієнта

Це час для диверсифікації, якщо ви ще цього не зробили. Зараз саме час переконатися, що у вас велика різноманітність клієнтів (крім того, в будь-яку кризу є галузі, які менш схильні до негативного впливу, шукайте нових клієнтів там).

9. Позбавтеся від боргів

Банківський відсоток нараховується 360 днів у році, у нього немає вихідних, свят, вимушеного простою. Принаймні погасіть всі валютні кредити або переведіть у гривневі. За часів кризи в економіці гривневі кредити можуть девальвувати більше, ніж відсотки по ним, і ви можете бути у виграші. Не чекайте, коли кредит стане проблемою, зверніться в банк за реструктуризацією заздалегідь.

10. Покращуйте свій грошовий потік

Максимально скоротіть свої відстрочки по продажу і отримайте відстрочки або пільги (оренда, інші платежі) там, де це можливо.

11. Зменшуйте собівартість

Перегляньте, з чого складається собівартість Продукту дуже детально. Залиште тільки те, що є дійсно цінністю для споживача; що можна зробити по-іншому або дешевше; як можна зменшити вартість, не зменшуючи цінності.

12. Приберіть всі зайві витрати, все те, що не створює цінність для вашого Споживача.

Також варто подумати над можливістю залучення фахівців у бізнес-девелопменті для стабілізації ситуації в компанії і плану дій із чіткою дорожньою картою.

Саме завдяки правильному плану дій і спільним зусиллям співробітників компанія зможе легше пережити ці турбулентні часи.

Зараз важливо зробити сміливий крок вперед і знайти час, щоб подумати про те, як буде виглядати майбутнє, як зміняться співробітники і клієнти в результаті цієї кризи, і що ваша компанія повинна буде зробити, щоб задовольнити їхні нові потреби. Це хороший час для того, аби трошки краще пізнати і свої справжні потреби, чи не так?

Зробіть те, на що не вистачало часу і сил раніше, це час для змін!

Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.

Тимур Король

АВТОР:
Тимур Король
бізнес-девелопер Strategic

Підписатись на новини

Читайте також