Сьогодні
14
04
,
2021
01.10.2020
Як працювати СЕО з трьома параметрами виживання компанії
3 горизонти зростання

 

 

 

На другій частині модуля програми CEO Development Program (спільно з kmbs) розібралися, як працювати СЕО з трьома параметрами виживання.

Існує 3 горизонти зростання McKinsey: 1 рік, 2-3 роки, 3+ років. Суть полягає в тому, що система потребує дій одночасно в трьох горизонтах:

Горизонт перший — поточний ядровий бізнес, завдяки чому компанія створена

Потрібно взяти максимум із поточного фундаменту, який дає компанії працювати, створювати цінність і заробляти.

Ознакою сталої системи, як компанії, є наявність ядра — товару (чи послуги), що є системоутворюючим для компанії. Завдяки йому система існує і зростає, забезпечує щоденну стійкість та дає їй можливість для масштабування.

Горизонт другий — сприяння виникненню нових продуктів або бізнесів

Це горизонт про бізнес майбутнього, про інновації на рівні самого бізнесу.

Важливо розуміти, що ядро має свій життєвий цикл, який визначається змінами на ринку, трендами, технологічними змінами.

Горизонт третій — цілі компанії

Для того аби СЕО приймав правильні рішення, потрібно ставити правильні цілі. Цілі, які ростять, розвивають і капіталізують компанію; які тримають три горизонти. Багато хто з власників ставить для СЕО за ціль лише зростання. Про те, що буде з розвитком, з ефективністю EBITDA, капіталізацією, ніхто не думає.

РОЗРОБКА БІЗНЕС-СТРАТЕГІЇ:
від Стратегічної Ідеї до Результату

Стратегічні цілі — це образ цільового довгострокового результату бізнесу.

Ціль — дзеркало результату, наприклад: зайняти частку ринку, обігнати когось на якійсь території з певним продуктом чи послугою, збільшити прибутковість у 5 разів.

Основою пошуку цілей для компанії є розуміння природи системи. І в системному підході закладено такий принцип, що суттю бізнесу є створення цінності. Якщо СЕО правильно зрозумів, для кого і яка цінність створюється — система отримує крутий зворотний зв’язок. Цей зворотний зв’язок буде у вигляді грошей (cash-flow, прибуток, капітал), задоволеності і лояльності клієнтів. Якщо Ви знайшли правильного споживача, побачили нішу, невирішену проблему, запропонували цінність — Ви отримаєте цільові результати бізнесу: фінансові і ринкові.

Ознакою системи є те, що ми досягаємо прогнозованих фінансових результатів.

Цілі:

  • Перша ціль — споживач. Це про те, що створить його успіх. Тому класний СЕО повинен постійно шукати свого споживача, розуміти, про що його життя і що створить його успіх.
  • Друга ціль — ринкова та фінансова.
  • Третя — надсистемна ціль. Big idea. Прикладом є Tesla, яка хоче перевести всіх на альтернативні види палива. Facebook має 2 надсистемні цілі: рівень демократизації суспільства та темп зростання ВВП компанії за рахунок розвитку e-commerce.

Ключові тези:

  • Класний СЕО точно закладає цілі про можливості в майбутньому і робіть все для того, щоб команда використовувала ці можливості в довгостроковій перспективі.
  • Крутий СЕО знає природу системи, що їй треба давати, а що ні.
  • Експерименти — це життя компанії, її репродуктивна функція.
  • Навіть якщо це великий бізнес, це не означає, що у нього є ядро.

Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.

Підписатись на новини

Читайте також