Сьогодні
16
06
,
2021
15.03.2021
Досвід стратега: Головні інсайти від роботи в поточних проєктах (Микола Макаренко)

Люди бояться брати відповідальність, питання в причинах. Недолік компетенцій? Брак впевненості в собі? Для цього і кличуть консультантів, часто для реалізації очевидних рішень.

Але в нашій практиці їх план не спрацьовує.

Особливість наших проєктів у тому, що ми працюємо разом із командою замовника, а не замість неї. Ми не готуємо звіт або гарну презентацію, які потраплять на полицю і залишаться на ній.

Тільки працюючи разом із командою рішення перетворюються в дії; тільки так люди відчувають персональну відповідальність, бачать себе частиною більшої історії.

Крім того, ми працюємо з наслідками невдалого досвіду минулих проєктів із консультантами. Один із наших клієнтів сприймав слово “стратегія” вкрай токсично після роботи з компанією, що входить у “велику четвірку”; вони отримали “мертвий” документ.

Раніше в своїй практиці я співпрацював із колегою, який отримав предиктивну модель, теж від однієї з компаній “великої четвірки”. Але він стер всі формули — результат моделі його не влаштовував — і він скористався власною інтуїцією.

Все це наслідки “готових рішень”, при розробці яких команда не залучена.

Консультанти — це тимчасове рішення, але команда залишиться з вами. Дайте людям право приймати рішення і нести відповідальність за їх виконання, тільки так команда буде розвиватися.

Підписуйтесь на Strategic Insights, telegram-канал зі щоденним оглядом глобальних трендів і бізнес-інсайтів.

АВТОР:

Микола Макаренко

Микола Макаренко
стратег бізнес-девелоперської компанії Strategic

Підписатись на новини

Читайте також