Сьогодні
14
04
,
2021
02.12.2020
Як власнику бізнесу передбачити перешкоди на шляху зростання та усунути їх?

За даними Bain & Company, тільки одна з дев’яти компаній зберігає прибуткове зростання протягом 10 років і більше.

Якщо ви запитаєте інших, чому вони перестали рости, вони, швидше за все, не звинуватять зовнішні ринкові умови; 85% перерахованих проблем — внутрішні.

Часто це викликано швидким нарощуванням масштабів (від п’яти до десяти разів), падінням продуктивності через непрацездатну бізнес-модель, або коли двигуни зростання зрілої компанії стрімко втрачають свій імпульс.

Всі ці проблеми зростають зі збільшенням розміру і складності компанії.

Щоб утримувати лідерство і досягати поставлених цілей, власнику бізнесу необхідно реагувати на ці проблеми і адаптуватися до можливостей краще і швидше.

Як же власнику передбачити і подолати ці перешкоди?

У міжнародній практиці, і все частіше у нас, власники бізнесів залучають зовнішніх експертів в особі бізнес-девелоперів, консультантів, коучів, менторів.

Чи можуть вони стати партнерами в пошуку проривних рішень і “прискорювачами” в діях? І хто з перерахованих експертів більшою мірою може допомогти власнику отримати той чи інший ефект, досягати цільових результатів?

Давайте розберемо ці поняття і відмінності між ними:

Коуч — фахівець, завдання якого полягає в розстановці акцентів, виявленні чітких цілей і допомоги в досягненні цих цілей. Його завдання — ставити питання, на які ви самі для себе, за потрібними вам критеріями, знайдете найбільш ефективне рішення.

Ментор — довірений радник або “гід”. Він працює на довгій дистанції, не говорить, що конкретно робити. Він радить і підказує з різною інтенсивністю. Може задавати багато питань, дає підказки, каже, що зробити, аби отримати той чи інший ефект.

Бізнес-девелопер — це експерт у відкритті нових джерел зростання і розвитку для компанії (продуктів, ринків, партнерів, бізнес-моделі), менторства, коучингу, класичного консалтингу та траблшутерства. Людина з великим управлінським досвідом і досвідом у розвитку компаній. Залежно від ситуації він діє по-різному: десь ставить необхідні питання, щоб ви самі обдумали і дійшли висновку. Десь він дає готові рішення і точні кроки, аби ви пройшли швидше в рішення — отримали потрібний результат. У будь-якому випадку, це партнерство у формуванні рішення і спільному проходу в дію.

БІЗНЕС-ДЕВЕЛОПЕР для першої особи

Отже, завдяки тому, що бізнес-девелопери мають дуже великий управлінський і галузевий досвід, вони точно розуміють, що працює, а що ні. Створюючи спільні рішення, ви не будете витрачати свої сили на непотрібні експерименти, які можуть не принести очікуваного ефекту, а ще гірше — забрати ваш найцінніший ресурс — час.

Ключова особливість бізнес-девелопера — проходити швидше в якісні рішення і реалізацію; проходити ефективніше, втрачаючи менше емоційних сил; витрачати менше коштів; краще управляти командою. Іноді беручи на себе ту роль і ті повідомлення, які “не популярні” в команді, але вкрай важливі для руху компанії вперед.

Коли власнику потрібен персональний бізнес-девелопер?

  • Коли досяг певного рівня і потрібна системність або переведення себе і компанії на наступний рівень
  • Коли потрібно економити час і набути швидкість
  • Коли хочеться з кимось звірити свої ідеї/думки
  • Коли є великі амбіції, але не зовсім зрозуміло, як туди бігти
  • Коли “застряг” у бізнесі і потрібен нестандартний, траблшутерський підхід у рішеннях проблем/задач
  • Коли хочеться спілкуватися з рівним і вище себе за знаннями
  • Коли потрібна людина з вашої галузі або суміжній, яка знає ваш контекст і говорить із вами одною мовою, щоб знайти максимально ефективне рішення

Бізнес-девелопери, працюючи з першими особами компаній, не завжди публічні. Такий підхід допомагає зберегти довіру, уникати конфліктів у команді і набувати впевненості в діях. Він стане довіреною особою, яка допоможе знаходити альтернативні рішення і сценарії для складних ситуацій. Ви зможете отримувати неупереджений зворотний зв’язок, постійну підтримку і відповідальність у вашому прагненні до досягнення своїх цілей.

Професійний бізнес-девелопер має в своєму арсеналі безліч підходів і найкращі практики. Поруч із вами буде людина з сильними управлінськими рішеннями, перевіреними на власному досвіді, з підтвердженим портфоліо проєктів у своїй галузі бізнесу.

За 25 років досвіду Strategic у роботі з національними та міжнародними компаніями були сформовані інноваційні інструменти та підходи, які бізнес-девелопери ефективно застосовують у своїй роботі.

Познайомитися з бізнес-девелоперами Strategic і задати питання можна тут.

Підписатись на новини

Читайте також