Сьогодні
12
05
,
2021
22.04.2018
Чому не злітає? 5 кілерів великих візій в компанії
Хороша ідея нічого не варта без її реалізації. Ми обрали 5 найпопулярніших перешкод, які трапляються Власникам на шляху до цілей.

ГМО в Візії. Ризиковано, коли сам собі не даєш чесну відповідь: “Навіщо мені ця мега-ідея розвитку компанії? Щоб що? “Просто гідно виглядати в очах оточуючих, або без Неї точно ні бізнес, ні Ви успішно, щасливо жити не зможете? Чи тому що 3 параметри “виживання” компанії в зоні ризику, і не драйвить?

Неусвідомленість, брехня “архітектора системи” запускає мутації в культурі, перетворює бізнес у політику. Які вже тут злети — просто повземо… А система вимагає натуральності, потрібності і професійної чесності з собою і людьми.

Космос. Без стику з кореневими компетенціями компанії, ринковими можливостями, розумінням як і якими ресурсами дійти до неї, Візія може непомітно стати галюцинацією. Грань тонка. Згадую розповідь про власний досвід одного Власника: “Не хочу більше виробляти кабельну продукцію, хочу трансформувати компанію в міжнародного будівельника об’єктів альтернативної енергетики і вирости за 5 років у 30 разів”. У результаті і кабельний бізнес загнувся, і альтернативна енергетика не злетіла.

Нечутливість. Ви зловили мега-ідею, вона Вас драйвить. Ви вже кудись летите, а народ не встигає. “Як, ти досі не зрозумів те, що я зрозумів тільки вчора?”. Що робити? Слухати, чути, дивитися, бачити. Відчувати і перекладати на 5 мов, якщо знадобиться. Вчитися. Швидко. І правильна інформація буде приходити потоком.

Вплив сірості. Спраглих потопити Візію, залишити все як є, завжди вистачає. А вони бувають ой які вправні в аргументах, маніпуляціях. Виводьте таких людей з компанії швидко, іноді можна і хірургічними методами. Інакше і Ваша компанія може стати сірістю. Рано чи пізно перед кожним творцем постає питання: “Життя компанії чи бути хорошим для “Віталія Федоровича, з яким стільки пройдено …?” Що вибираєте Ви? Тільки чесно.

Бездіяльність. Сильно довго сидимо в розробці Ідеї, стратегії і ні кроку на перевірку, прототипування нового продукту і виходу на ринок. Візія починає старіти в момент завершення її формування. Потрібно летіти.

Так що не сидимо! Діємо!

Успіхів!

Підписатись на новини

Читайте також