Сьогодні
12
05
,
2021
23.07.2018
9 найперспективніших ринків у світі. Перевірте, чи є в якомусь із них Ваша компанія?
Facebook — це соціальна мережа? Uber — оператор таксі? Tesla — виробник машин? Давайте переглянемо традиційне розуміння ринку.

У сучасному розумінні, ринок — це не попит і пропозиція, не обсяг товару або послуг, не “місце зустрічі одних клоунів з іншими”, як люблять говорити одесити. Ринок — це потреба клієнта, його мрія чи біль. Втілення мрії або результативне вирішення проблем клієнта конвертується в гроші. Великий успіх клієнта гарантує ваш успіх. Все просто!

На одному з найбільших світових майданчиків інновацій, Web Summit, були названі дев’ять найприбутковіших та найшвидше зростаючих ринків майбутнього в перспективі 10 років:

  1. Бідність;
  2. Голод;
  3. Старість;
  4. Дефіцит енергії і води;
  5. Маразм урядів;
  6. Любов & Дружба & Сonnect;
  7. Свобода;
  8. Стимулювання мрій про краще життя;
  9. Здоров’я.

Приклади! Facebook — це не просто мережа або платформа. Facebook — творець альтернативного уряду світу (про це їх поточна візія та місія). Відповідно, компанія грає на стику двох ринків: “Маразм урядів” і “Свобода”. Докази? Хто нас виводив на Майдан, а?

Zara, IKEA, Wizzair, Shafa, Olx, Сargill — в “бідності”. Uber теж. Uber — НЕ платформа для таксистів, а компанія, яка служить тимчасово безробітним або бажаючим заробити через “системне постачання роботи (пасажирів) і заробітку”.

Голлівуд і СТБ — в стимулюванні мрій про краще життя. Як і всі ті, хто продають “понти”. Мрії бувають різні, як розумієте.

Tesla, безумовно, в дефіциті енергії та води.

Вся індустрія wellness’a — в старості.

Вибір правильного ринку, як фокусу руху компанії — один із важелів побудови конкурентної позиції на іншому рівні, поза рамками “червоного океану” торговців товарами і сервісами. Задіюйте цю можливість для своїх компаній вчасно.

Якщо ви не знаєте, як далі розвивати компанію, а успіх бізнесу вже складно досягти операційними методами, — настав час переглянути ідею і стратегію. Про те, як ми розробляємо і втілюємо стратегії N-кратного росту читайте тут.

Підписатись на новини

Читайте також