Сьогодні
18
04
,
2019
23.07.2018
9 найперспективніших ринків у світі. Перевірте, чи є в якомусь із них Ваша компанія?
Facebook - це соціальна мережа? Uber - оператор таксі? Tesla - виробник машин? Давайте переглянемо традиційне розуміння ринку.

Якщо Ви не знаєте, як далі розвивати компанію, а успіх бізнесу вже складно досягти операційними методами, – настав час переглянути ідею і стратегію Вашої компанії. Одним з найважливіших буде вибір: на якому ринку грати? Бо ставка на неправильний ринок призведе самі знаєте до чого.

Для цього хочу дещо “зрушити дах” в розумінні що ж таке ринок, і які ринки стануть найперспективнішими та найприбутковішими в горизонті 10 років.

У сучасному розумінні, ринок – це не попит і пропозиція, не обсяг товару або послуг, не “місце зустрічі одних клоунів з іншими” (фірмове визначення від улюблених одеситів:). Ринок – це потреба Клієнта/Споживача, Його мрія чи біль. Втілення мрії або результативне вирішення проблем Клієнта/Споживача конвертується в гроші. Великий успіх клієнта – великий наш успіх. Все просто! Так що ж це за найперспективніші ринки?

На одному з найбільших світових майданчиків інновацій, Web Summit, найбільш зростаючими і прибутковими ринками майбутнього в перспективі 10 років були названі такі ДЕВ’ЯТЬ:

  • Бідність;
  • Голод;
  • Старість;
  • Дефіцит енергії і води;
  • Маразм урядів;
  • Любов & Дружба & Сonnect;
  • Свобода;
  • Стимулювання мрій про краще життя;
  • Здоров’я.

Приклади! Facebook – це не просто мережа або платформа. Вони творці альтернативного уряду Світу (про це їх поточна візія та місія). Відповідно, компанія грає на стику двох ринків: “Маразм урядів” і “Свобода”. Докази? Хто нас виводив на майдан, а?

Zara, IKEA, Wizzair, Shafa, Olx, Сargill – в “бідності”. Uber теж. Uber – НЕ платформа для таксистів, а компанія, яка служить тимчасово безробітним або бажаючим заробити через “системну поставку роботи (пасажирів) і заробітку”. Дивимося в корінь.

Голлівуд і СТБ – в стимулюванні мрій про краще життя:). Так, і всі ті, хто продають “понти”. Мрії бувають різні, як розумієте.

Tesla, безумовно, в дефіциті енергії та води.

Вся індустрія wellness’a – в старості.

Вибір правильного ринку, як фокусу руху компанії – це один з важелів вибудовування конкурентної позиції на іншому рівні, поза рамками “червоного океану” торговців товарів і сервісами. Задіюйте цю можливість для своїх компаній вчасно.

Діємо!

Підписатись на новини

Читайте також