29
квітня
2015

Вихід українських компаній на ринки країн Африки та MENA: особливості, перспективи та можливостіВихід українських компаній на ринки країн Африки та MENA: особливості, перспективи та можливості

Костянтин Нарижний та Інна Сосновська виступили із доповіддю «Вихід українських компаній на ринки країн Африки та MENA» в рамках Міжнародної конференції «Перспективні ринки економічного співробітництва для розвитку національної економіки України», яка відбулась 29 квітня у Києві.

У Конференції, яка була організована ICC Ukraine, взяли участь представники країн Африки та Близького Сходу, зокрема Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Крістіаан БАССОН, Посол Алжиру в Україні Хосін БУССУАРА, також бізнес-кола України.

Основною темою обговорення конференції були питання розширення ринків збуту українських товарів та послуг, розвиток та поглиблення співпраці з країнами Північної та Південної Америки, Близького Сходу та Африканського континенту.

Як зазначили експерти та доповідачі, ринки Близького Сходу та Африки сьогодні є досить привабливими для динамічного розвитку української економіки. Зокрема Костянтин Нарижний у своїй доповіді зазначив, що Африка — величезний континент, який складається з 55 держав, окрім того, це один із наймолодших континентів і великий ринок збуту, тому українські товари можуть бути конкурентоздатними на цих ринках.

Серед країн, які найбільш перспективні, безпечні для входу та привабливі з точки зору ведення бізнесу, на думку Костянтина, це — Гана, Південна Африка, Кенія та Нігерія. Також Костянтин радив українським бізнесменам та урядовцям звернути увагу на країни регіону MENA, відносини з якими необхідно розвивати. На його думку, цей регіон має великий бізнес-потенціал, але на сьогодні мало використовується українськими бізнесменами.

Українським бізнесменам, які вирішили встати на шлях експорту, експерти STRATEGIC надали деякі поради:

  • щоб успішно працювати із іншими країнами та африканськими країнами зокрема, важливо розуміти та враховувати культуру, традиції, менталітет, мати велику повагу до них та докладно вивчати бізнес-середовище країни;
  • ретельно перевіряти міжнародних партнерів;
  • мати впевненість, долю авантюризму, терпіння та крок за кроком вибудовувати відносини з африканськими бізнесменами;
  • системно підходити до виходу на нові ринки.