28
грудня
2015

Презентація посібника «Як вийти на ринки ЄС»

Презентація посібника «Як вийти на ринки ЄС»

28 грудня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі (УКМЦ) команда авторів у складі — Олег Мирошніченко, бізнес-консультант, колишній експерт Представництва ЄС в Україні, Інна Сосновська, експерт компанії STRATEGIС, радник декана Києво-Могилянської бізнес школи [kmbs], Люк Дер'єп, французький бізнесмен, який працює в Україні, президент компанії Gaelys France, Дмитро Шульга, керівник Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" та Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів "Інтерньюз-Україна" — презентували посібник для українських бізнесменів «Як вийти на ринки ЄС".

Посібник був створений за результатами 10-ти семінарів "Як вийти на ринки ЄС", які відбулися в різних містах України протягом 2015-го року. Семінари були проведені ГО "Інтерньюз-Україна" у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою (kmbs) та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

За словами Володимира Єрмоленка, директора європейських проектів “Інтерньюз-Україна”, посібник висвітлює практичні аспекти питання виходу українського виробника на європейський ринок. Робота над посібником тривала понад рік, провели 10 семінарів у різних містах України для представників бізнесу за участю експертів з євроінтеграції та бізнес-консультантів. «Ми намагалися досягти максимальної синергії. Тобто це і практичні, і теоретичні аспекти цього питання», — зауважив Володимир Єрмоленко. Книга складається з двох частин: це максимальна кількість практичність ресурсів і порад щодо виходу на ринок ЄС, а друга частина — це конспект «основні запитання — відповіді, що звучали на семінарах», повідомив Володимир Єрмоленко.

Дмитро Шульга, керівник Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”, розповів, що як тільки ЄС в односторонньому порядку відкрив зону вільної торгівлі для України навесні, почало надходити багато запитів від бізнесу щодо того, як цим скористатися. І даний підручник став відповіддю на ці запити. За словами керівника Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”, з одного боку, є великий запит, з іншого — бізнес дещо зневірився. «Це найбільш цікава ілюстрація того, що ми можемо, насправді. Зневіра, комплекс меншовартості, це зараз одна з найбільших проблем, які треба долати», — зауважив Дмитро Шульга.

Автор першого розділу посібника Олег Мирошніченко, бізнес-консультант, колишній експерт Представництва ЄС в Україні, розповів, що ключовим бар’єром на шляху є небажання вчитися новому, а також невпевненість у собі. «Це сміття треба просто викинути з голови. Все залежить від нас», — переконаний бізнес-консультант. На його думку, людина, яка бажає вийти на закордонні ринки, має бути допитливою, адже коли ринок стає зрозумілим, виходити на нього значно легше. Олег Мирошніченко поділився рецептом успіху — він радить ставити себе на місце бізнес-партнера. «Це непоганий лакмусовий тест для того, чи пройде певний метод. Хоча, звісно, треба робити корекцію на бізнес-культуру, яка панує в тій чи іншій країні», — зазначив він. У посібнику «Як вийти на ринки ЄС за умов вільної торгівлі?» можна буде дізнатися яким може бути експортний план, як шукати контрагентів в країнах ЄС, якими є вимоги до продукції та багато іншої корисної інформації.

«Сподіваюся, що цей підручник стане доброю підказкою для тих українських підприємств і власників, які хочуть розвиватися, а у деяких випадках просто виживати», — висловилась Інна Сосновська, експерт з експортних стратегій та керівник Офісу міжнародного розвитку бізнесу компанії STRATEGIC, радник декана Києво-Могилянської бізнес-школи, одна з авторок посібника. Нині, на її думку, для українських виробників головна задача — створювати конкурентоздатну продукцію. Олег Мирошніченко вважає, що важливо цікавитись ментальністю та психологію споживачів, аби задовольнити їхній попит, а не просто підходити до виробництва суто механічно. Крім того, за його словами, заходу українського бізнесу на європейський ринок має посприяти й держава. «ПДВ фактично стає покаранням за експорт. Тобто ви експортуєте, а Вам ще йде додаткова накрутка, і продавати на внутрішньому ринку відносно вигідніше, ніж експортувати», — додав бізнес-консультант. З огляду на це, такий непростий крок від держави був би ефективним.

На думку Люка Дер’єпа, французького бізнесмена, який працює в Україні, президента компанії Gaelys France, та одного з авторів посібника, найбільша складність, з якою українці стикаються, виходячи на європейські ринки стосується «вертикальності». Тобто в українському суспільстві, на відміну від європейського, панує така думка, що все вирішує керівництво. Відповідно, мета і результат має визначатися всіма, а потім кожен бере на себе частину її виконання, пояснив Люк Дер’єп. Загалом, набуття чинності ЗВТ важливе як для України, так і Європи. «Для українців важливо пробувати експортувати в ЄС з двох причин. Адже європейський ринок є багатим і стабільним, а з іншого боку, завдяки цьому й український ринок також еволюціонуватиме, тому що і покупці, і клієнти прагнутимуть підвищувати свої стандарти», — вважає французький бізнесмен. Відповідно, працювати європейцями та пристосовуватись до цих стандартів принесе великі вигоди для українців, підсумував він.

Повна відео-версія презентації: