28
лютого
2015

У рамках kmbs IDEA days проведено майстер-клас для власників компаній «Високомаржинальні зміни: як їх продукувати»

Організаційні системи з часом старіють і потребують кардинальних змін на рівні їхніх ДНК. Про масштабні перетворення, які охоплюють усі складові бізнесу і називаються трансформацією, розповіли директор консалтингової компанії STRATEGIC Оксана Щегельська і лідер напрямку «Тимчасове управління», експерт зі стратегії компанії Сергій Малець.

майстер-клас для власників компаній «Високомаржинальні зміни: як їх продукувати»

Зокрема, на майстер-класі було зазначено, що трансформація не є обов’язковим процесом у життєдіяльності компанії — її, як свідчить практика, ініціює власник, відчуваючи невдоволеність статус-кво і потребу в пошуку нових можливостей для розвитку бізнесу та здійснення якісного проривного стрибка.

За словами Оксани Щегельської, трансформація — це дуже чіткий технологічний процес, що складається з ряду послідовних етапів. Стрижневим у цьому процесі є визначення, ЩО саме й ЗАРАДИ ЧОГО змінювати.

На переконання Сергія Мальця, процес трансформації не можна розпочинати і навіть неможливо уявити без ВigІdea, бо саме вона відіграє провідну роль у трансформаційних проектах, є носієм енергії змін і надихає команду. Окрім того, Ідея має нести у собі додаткові джерела росту, тобто від її реалізації компанія повинна отримувати вимірюваний бізнес-ефект. А так як зміни зазвичай викликають стрес і наштовхуються на спротив, нову Ідею треба правильно донести до «внутрішнього клієнта» (персоналу). Комунікація Ідеї — одна з умов якісного входу компанії у трансформацію. Завдання топ-команди — не просто донести нову Ідею до підлеглих, а включити за її допомогою персональний інтерес кожного з них. «Енергію та емоцію Ідеї необхідно заземлити до рівня продукту, kpi працівників, сервісу, управлінського обліку, тощо», — підкреслив Сергій Малець.

Також на майстер-класі було проаналізовано типові помилки, яких припускаються власники, реалізуючи проекти змін. Експерти звернули увагу учасників на те, що:

  • процес трансформації не можна запускати частково (найбільша помилка власника — дозволити змінюватися лише частині команди; якщо компанія стала на шлях змін — змінюватись повинна вся команда);
  • реалізація змін шляхом тиску, наказів згори (такий підхід спонукає до бездумного виконання, позбавляє працівників ініціативи, бажання змінювати себе та компанію).