20
вересня
2013

Ярослава Лоянич, директор з розвитку Strategic Development Center, виступила на конференції Академії ДТЕК «Корпоративне навчання: від витрат до інвестицій»

На базі корпоративного університету ДТЕК — Академії ДТЕК — 19-20 вересня 2013 р. близько 70 експертів в області управління персоналом з різних країн обговорювали питання ефективності фінансових витрат компаній у навчання та розвиток своїх співробітників.

У рамках дводенної практичної конференції «Корпоративне навчання: від витрат до інвестицій» учасники дискутували про те, скільки коштують таланти та як їх втримати, як побудувати мотиваційну систему навчання працівників, як розрахувати ефект від інвестицій на навчання співробітників.

Так, Ярослава Лоянич у доповіді «Система розвитку талантів» зазначила, що для того, щоб навчання персоналу та витрати на нього були ефективними та приносили бізнесу відчутний результат, потрібні наступні умови:

  • Підхід до навчання та розвитку персоналу повинен мати системний характер, тобто побудова системи розвитку персоналу має бути синхронізована з системою управління компанією. Поетапний алгоритм та інструменти налаштування системи розвитку персоналу мають відштовхуватись від стратегічних цілей бізнесу.
  • Програми розвитку мають бути наповнені такими активностями, які дозволяють учасникам оволодіти необхідними компетенціями для досягнення результату в контексті бізнес-задач компанії.
  • Управління інвестиціями в персонал має підкріплюватись системними інструментами.

Важливим інструментом побудови системи розвитку є оцінка персоналу. В рамках майстер-класу Ярослава Лоянич продемонструвала простий та ефективний інструмент оцінки — «Матриця розвитку». За цим інструментом оцінювання проводять за 3 показниками: результативність, компетенції, мотивація. Оцінка персоналу дає відповіді на головні запитання «Кого?» та «Чому?» розвивати.

«Матриця розвитку» дозволяє об’єктивно виявити тих співробітників, які дійсно мають потенціал і можуть принести значну цінність компанії, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Вона дозволяє компанії застосовувати індивідуальний підхід до розвитку персоналу, не навчати «всіх всьому», а інвестувати сфокусовано в «правильних» людей, і добиватись ефективного виконання персоналом своїх задач.

Фахівці виділяють наступні переваги використання інструменту «Матриця розвитку»:

  • Простота у використанні — застосування невеликої кількості простих критеріїв дозволяє проводити оцінку швидко та з мінімальними витратами.
  • Доступність у комунікації — простота критеріїв дозволяє компанії чітко комунікувати чого вона очікує від своїх співробітників.
  • Об’єктивність — існування єдиного набору критеріїв не допускає двозначних трактувань при прийнятті рішень відносно розвитку персоналу.
  • Оптимізація витрат — точність у виявленні персоналу з високим потенціалом дозволяє ефективно управляти інвестиціями у людей з доказаним ефектом для результатів бізнесу.

Таким чином, протягом конференції учасники мали змогу обмінятися цінним досвідом в області навчання та розвитку персоналу з представниками провідних компаній різних галузей бізнесу, серед таких як «Северсталь» (Росія, Москва), Шнайдер Електрик Україна, Дніпроспецсталь, СКМ, UMG, HarvEast Hoding, Coal Energy S.A., ФК «Шахтар», Агрохолдинг «МРІЯ», Ferrexpo Mining та інші.

ФОТОРЕПОРТАЖ