15
травня
2006

Інвестиції в економіку України: угода між IFC та "ХФК Біокон"

15 травня 2006-го року о 12.00 відбулась церемонія підписання угоди та прес-конференція щодо надання кредиту Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC) ТОВ "ХФК Біокон". Посередником між двома компаніями, який доклав усіх зусиль, щоб ця подія відбулася, стала Група Стратегічного Консалтингу (Strategic Consulting Group, SCG).

На прес-конференції були присутні Гі Еллена — директор департаменту IFC з питань здоров’я та освіти; Олена Волошина — керівник діяльності IFC в Україні; Олександр Яворський — президент "ХФК Біокон" та Олександр Савруку — директор компанії SCG.

"Цей захід є багато в чому доволі оригінальним, хоча б тому, що досі більшість угод підписувалося за закритими дверима. Сьогодні журналісти мають честь бути присутніми безпосередньо при підписанні угоди надання кредиту", — такими словами відкрилася церемонія підписання угоди між IFC та "ХФК Біокон".

"Це перша інвестиція IFC у розвиток логістичної сервісної компанії в Україні, — зазначила Олена Волошина — керівник діяльності IFC в Україні. — Участь IFC допоможе українській компанії розширити свою діяльність та поліпшити ефективність ведення бізнесу".

"Хочеться подякувати Групі стратегічного консалтингу, без якої ця подія, можливо, не відбулася б. З Олександром Савруком ми знайомі вже давно, і саме він запропонував нам співробітництво з компанією "ХФК Біокон". У що вилилося таке співробітництво, ви самі можете бачити", — додала Олена Волошина.

Гі Еллена додав, що займаючи позицію лідера "ХФК Біокон" задає високі стандарти діяльності в усій галузі і пообіцяв, що $3,5 млн. (саме на таку суму був підписаний договір) — це далеко не остання (хоча й перша) інвестиція IFC у сектор охорони здоров’я України. "Ми співпрацюємо з українськими компаніями дуже давно, але це наша перша інвестиція у сферу охорони здоров’я. "Гі Еллена дуже чітко пояснив вибір IFC: "Серед усіх компаній було вибрано «ХФК Біокон», тому що саме тут ми побачили хороший менеджмент та прозорість, які роблять свою справу".

Останнім виступав президент "ХФК Біокон" — Олександр Яворський. Він подякував IFC за співробітництво і зазначив: "Інвестиція IFC забезпечила нам доступ до довгострокового фінансування, яке ми не могли б отримати в Україні з інших джерел. $3,5 млн. — це лише крапля в морі — найціннішим є те, що ми знайшли у IFC надійного партнера, з яким будемо співпрацювати і надалі. Успіх цього проекту повинен показати іншим потенційним інвесторам в Україні, що проекти з дистрибуції фармацевтичних препаратів можуть бути економічно привабливими та мати велике значення для розвитку економіки".

Олександр Яворський також подякував компанії SCG та особисто її керівникові Олександрові Савруку за сприяння у підписанні угоди та довгу роботу, яка цьому передувала. "Без допомоги Групи стратегічного консалтингу дана подія була б неможливою, адже саме під її уважним керівництвом відбувалися взаємодія "ХФК Біокон" та Міжнародної фінансової корпорації", — зазначив Олександр.