7
грудня
2017

Найамбіційніші топ-менеджери і власники бізнесу Одеси взяли участь в стратегічних сесіях експертів STRATEGIC

У рамках стратегічних студій Києво-Могилянської бізнес-школи керуючий партнер STRATEGIC Оксана Щегельська та стратег Роман Бурко не лише розповіли про теорію та методологію створення стратегії, але і влаштували справжній практикум — бізнес-команди протягом трьох днів створювали власну візію, місію та план їх втілення. В Одесі експерти поділилися численними кейсами, світовими трендами та власним успішним досвідом співпраці з компаніями, що підштовхнуло учасників сесії до розробки власного плану розвитку та стратегії лідерства.

На сесіях були представлені бізнес команди, які вже стали помітними гравцями на ринку своєї галузі: логістична компанія «Супрамарин» входить в топ-5 лідерів українського ринку, мережа готелів «Чорне море» представляє 9 готелів, клініка «Лада» — один з лідерів репродуктивної медицини в Україні, компанія «Білозерський» відновлює виноробство унікального винного регіону України, а Vaismann — яскравий бренд чоловічого одягу. Також в створенні власної стратегії брав участь соціальний проект під назвою 4City. Це ініціатива в рамках якої 300 підприємців інвестували по $ 1000 на створення однойменного ресторану, після запуску якого 70% прибутку віддаватимуть на фінансування соціальних ініціатив в Одесі. Захід відбувся завдяки організаційній підтримці головної рушійної сили бізнес освіти в регіоні — Advance Business School, керівники якої не лише забезпечили теплий прийом учасникам стратегічних студій, але і самі взяли участь в сесіях.

«Завдяки неймовірній атмосфері нетворкінгу і роботі з викладачем ми приймали рішення, вчилися, працювали і створювали, — говорить директор з розвитку репродуктивної клініки «Лада» Олександр Петренко. — Мабуть, це була одна з найбільш корисних програм для нас, оскільки ми змогли оновити бачення того, хто ми є як компанія, заради кого ми працюємо і на які стратегічні елементи в управлінні нам необхідно звернути увагу».

Натомість директор компанії «Білозерські вина» Олексій Єрохін порівняв стратегічні сесії із спортом: «Це те відчуття, коли ти підходиш до турніка і не можеш підтягнутися. При цьому ті, на кого ти рівняєшся, вже давно роблять на ньому піруети. І незважаючи на те, що хочеш досягати таких же результатів, усвідомлюєш: все не так просто, чомусь ще неготовий і попереду потрібно багато зробити. Я вдячний за це відчуття бажання йти далі і розвиватися, розуміючи себе, компанію і стратегію розвитку не тільки в рамках однієї компанії, а в координатах чогось більшого».

Учасник соціального проекту 4City, урбаніст Костянтин Ємельянов, виділяє три основні інсайти, які він виніс із стратегічних студій: «По-перше, я отримав розуміння всього процесу планування — раніше я не брав до уваги деякі фактори. По-друге, студії допомогли мені зробити фокус на тій аудиторії, яка нам необхідна на перших етапах. І по-третє, стратегічні сесії допомогли синхронізуватися з командою і говорити з нею однією мовою».

Микола Латушкін, засновник Advance Business School: «На відміну від навчальних програм, стратегічні студії — це чіткі форми, технології і дисципліна в правильних питаннях, які дозволяють дотягнутися до думок, проектів чи якісно нових рішеннь. Завдяки їм відбувається витягування з процесу та вихід на нові Візії для свого бізнесу в умовах обмеженого часу».

ФОТОЗВІТ