06
червня
2013
ОКСАНА ЩЕГЕЛЬСЬКА ВИСТУПИЛА НА ЗАСІДАННІ «ТОП-Клубу»

6 червня у готелі «Рів’єра на Подолі» відбулося чергове засідання Всеукраїнського Управлінського Клубу «ТОП-Клуб». В якості доповідача було запрошено Оксану Щегельську, директора Strategic consulting group, яка виступила з темою «Трансформація компанії без кризи».

Трансформація компанії — найглибинніші зміни в бізнесі, за якими стоїть зміна напрямку руху компанії, моделі бізнесу та зміна ціннісних установок.

За словами Оксани Щегельської, кожні 5-7 років будь-яка компанія переживає кризу, на поверхню виходять «помилки» для вирішення яких організація потребує змін, інколи глибинних. Серед причин, які визначають, що компанія потребує трансформації, фахівці називають наступні:

 • ризик втрати конкурентоздатності продукту;
 • кінець життєвого циклу ринку;
 • поява принципово нових бізнес-моделей та необхідність знаходження нового способу гри на ринку;
 • втрата продуктивності та ефективності;
 • кризові тренди в команді, бізнес-культурі.

Як наслідок: ризик втрати ринкової та фінансової стійкості компанії.

У своєму виступі, на прикладі однієї з українських компаній, Оксана Щегельська яскраво продемонструвала всі етапи процесу трансформації: від сканування причин, які спонукали власника замислитись над подальшим розвитком бізнесу, формулювання чіткої відповіді на питання «навіщо зміни?», «яка їх мета?» та «з ким робити?» до безпосередньої реалізації програми змін.

Пролунали в доповіді і певні застереження. На думку Оксани, не кожна компанія та не в усі часи потребує глибинних змін. Існують певні критерії, які допоможуть власнику визначитися, серед них:

 • темп зростання виручки;
 • темп зростання EBITDA;
 • темп зростання вартості бізнесу.

Серед критичних компонентів процесу трансформації також було відмічено персональну візію власника та наявність потужної команди. За словами Оксани Щегельської, власнику важливо бути чесним з собою і командою, чітко усвідомлювати персональну візію, бо саме вона визначає подальшу долю компанії. Безперечно, що втілення масштабних змін також потребує потужної команди. Так, відомий фахівець зі стратегії Генрі Мінцберг (Henry Mintzberg) зазначає, що лідерство є безперечним фактом і може бути необхідним для того, щоб активізувати людей. Але справжні зміни починаються коли люди стають залученими в процес змін.

На сьогодні потреба у трансформації бізнесу виникає у все більшого числа компаній — як у світовому так і в українському бізнес-середовищі. Тема викликала інтерес та багато запитань серед членів та гостей «ТОП-Клубу». Не дивлячись на те, що проект трансформації компанії має складну етапність, потребує значних фінансових та часових витрат, приймаючи рішення про необхідність трансформації в своїй компанії власники розуміють, що іноді це єдиний можливий спосіб надати компанії нове життя.

«Бізнес, як система, потребує робити нові кроки, розвиватися для реалізації власних «генетичних» можливостей», зазначила у кінці своєї доповіді Оксана Щегельська.

Тож, бажаємо Вам не зупинятися!

ФОТОРЕПОРТАЖ


  Довідка:

  Всеукраїнський Управлінський Клуб «ТОП-Клуб» було засновано у 2005 році.

  Місія клубу: розповсюдження кращого управлінського досвіду та високої культури менеджменту, а також знань суспільно-філософського та загальнокультурного характеру; участь у формуванні сучасної управлінської культури в Україні; сприяння вільному спілкуванню менеджерів вищої ланки та власників компаній.

  Докладніше про «ТОП-Клуб» та його діяльність — www.topclub.com.ua